Wilgoć technologiczna – czym jest, skąd się bierze?

Wilgoć technologiczna – czym jest, skąd się bierze?

Osuszanie ścian i budynków, czyli detektywi na tropie złej wilgotności

Sprawa wilgoci technologicznej to dość nowe wyzwanie (wyróżnia się ją od kilku lat). Czym jest ten rodzaj zagrożenia dla trwałości budynku? Przede wszystkim obala się mit, że wilgoć w budynku to tylko problem starych mieszkań, kamienic czy “ruder”, o których świat zapomniał. Nie, wilgoć w budynkach i dobre osuszanie to dwa tematy, które łączą się również w przypadku całkiem nowych nieruchomości czy tych starszych świeżo po remoncie. Więcej dowiesz się z artykułu.

Wilgoć w budynkach i profesjonalne osuszanie

Na początek warto wspomnieć skąd w ogóle bierze się wilgoć technologiczna (nazywa się ją też wilgocią budowlaną). Od pewnego czasu techniki budowlane znacznie się rozwinęły, dzięki czemu możliwe jest stawianie budynków w jeszcze krótszym czasie niż dotychczas. Ma to swoje wady i zalety, jak wszystko. Te technologie budowlane, a szczególnie prace wykończeniowe (np. tynkowanie, wylewki, gładziowanie ścian itd.), wykorzystują ogromne ilości wody. Więc… sięgają po coś z czym później być może trzeba walczyć, przy zbyt dużej wilgotności budynku.Skuteczne osuszanie murów, ścian i ozonowanie? To my, Hydroblokada

A mówić prościej? Wilgoć technologiczna jest znacznym nadmiarem wilgoci w budynkach, spowodowanym pracami budowlanymi i wykończeniowymi. Problem ten będzie także dotyczyć starszych budynków, w których przeprowadzono gruntowny remont. Zaskoczyliśmy Cię? Pewnie tak, bo wiele osób sądziło, że wilgoć to tylko problem starych, zaniedbanych budynków.

Osuszanie ścian w domu vs wilgoć technologiczna – co należy robić?

W takiej sytuacji zaleca się, aby przed przystąpieniem do kontynuowania prac, dokładnie wysuszyć ściany i posadzki. W innym przypadku za jakiś czas w budynku może pojawić się pleśń i grzyby. Co niezwykle ważne, polski klimat uniemożliwia szybkie i samoistne wyschnięcie ścian. Wiemy jak kapryśna jest w Polsce pogoda… Odradzamy więc pośpiech. Firmy, które budują na szybko i niedokładnie to zło teraźniejszej budowlanki. Pomiary wilgotności, termowizja i usuwanie nadmiaru wody mogą być naprawdę użyteczne przy stawianiu solidnych nieruchomości.

metody osuszania i brak zbędnej wilgoci w budynku? Jesteś w dobrym miejscu

Osuszanie budynków, a problem wilgoci technologicznej – jakie metody osuszania stosować?

Większość firm budowlanych do osuszania budynków stosuje nagrzewnice. Jaki werdykt? To to nieskuteczne rozwiązanie. Dlaczego? Nagrzewnice tworzą pozory osuszania – jedynie nagrzewają pomieszczenie, przez co woda wchłania się głębiej w ściany i posadzki. Po wychłodzeniu pomieszczenia, woda jednak powraca do wierzchnich warstw, skraplając się na nich. To z kolei może prowadzić również do powstania szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. A wiemy jak szkodzą każdemu mieszkańcowi domu. Należy z tym walczyć, aby żyć przyjemniej i zdrowiej.

Usuwie wilgoci – co może być najskuteczniejsze?

Najskuteczniejszym sposobem na wilgoć technologiczną są profesjonalne osuszacze kondensacyjne. Niestety, większość ekip budowlanych nie korzysta z nich w trakcie pracy – ba, proces osuszania często jest dodatkowo płatną usługą. Warto jednak zainwestować w usługi osuszania budynku – jest to bezinwazyjna metoda, która “wyciąga” nadmiar wody z materiałów budowlanych (skrapla się do specjalnego zbiornika w urządzeniu). Osuszanie kondensacyjne możesz znaleźć w ofercie Hydroblokady. Oczywiście to niejedyna metoda na usuwanie wilgoci, ale jedna z najbardziej sprawdzonych.

osuszanie budynków, usuwanie wilgoci, ozonowanie, odgrzybianie? To znów my.

Osuszanie ścian – ważne w domu, ważne w mieszkaniu, ważne w firmie

Osuszenie ścian i posadzek może być lekarstwem budynku. A czym wyróżnia się osuszanie kondensacyjne budynków i pomieszczeń?

  • osuszanie kondensacyjne jest szybkim procesem, dzięki czemu znacznie skrócone są zbędne przestoje w pracach,
  • w trakcie procesu osuszania można nadal wykonywać prace wykończeniowe,
  • osuszanie kondensacyjne zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni wskutek nadmiernej wilgotności,
  • pozwala na oszczędności, bo do ogrzania “suchego” budynku jest potrzebna mniejsza ilość energii niż w przypadku budynku z nadmiarem wilgoci.

Firma do osuszania budynków?

Masz problem z wilgocią technologiczną? Skontaktuj się z nami w sprawie osuszania pod numerem 500 600 044. Hydroblokada jest gotowa, wiemy co należy zrobić, abyście czuli się w domu zdrowo i bezpiecznie. Skuteczne osuszanie budynków to nasza pasja – sprawdź nasze usługi. Jeśli szukasz dobrych “osuszaczy”, wrogów złej wilgoci, przeciwników pleśni i po prostu profesjonalistów w tym temacie pochodzących z Opola, to jesteś w dobrym miejscu. Żadne zlecenie nie jest dla nas problemem, którego nie da się rozwiązać.

usuwanie zbędnej wilgotności - dobrze, że znasz już nasze metody

top
CzechGerman