Termowizja – co ukrywa Twój dom?

Tak zwana termowizja, to w wielkim skrócie, przeglądanie czegoś poprzez analizę cieplną. W przypadku budownictwa to bardzo skuteczna metoda diagnostyczna. Można tak sprawdzić każdy obiekt, którego temperatura jest wyższa niż 0 bezwzględne, bo wydziela się promieniowanie wychwytywane przez specjalistyczne kamery termowizyjne. Taką technologię wykorzystuje też medycyna, weterynaria, przemysł czy energetyka. A jak wykorzystuje to Hydroblokada?

Badanie termowizyjne – jak się je wykonuje?

Zaczyna się od spotkania. Następnie czas na poznanie problemu i diagnozę mającą go pokonać. Po ustaleniu kilku szczegółów zadania i wyceny, można działać. Przeprowadzamy pomiary termowizyjne, a potem przedstawiamy wstępne wnioski – niektóre rzeczy możemy zauważyć od razu, inne wymagają głębszej analizy. Musi minąć kilka dni zanim powrócimy z pełnym raportem, ale niektóre sugestie usłyszysz od nas od razu.

Co może Ci zaproponować Hydroblokada z duecie z diagnostyką termowizyjną?

– termowizyjne badanie nieruchomości (warto zanim ją zakupisz!)
– termowizyjna analiza dociepleń (warto, aby zniwelować straty cieplne!)
– termowizyjne badania w zgodzie z normą ISO 6781:1983/PN EN 13187
– specjalistyczna analiza termowizyjna dla domu jednorodzinnego wraz z diagnozą
Kiedy przeprowadzać badania termowizyjne?
Szybka, precyzyjna i bezinwazyjna ocena stanu izolacji cieplnej w budynku? Oto właśnie termowizja. Trochę informacji znajdziesz też na naszej stronie (https://hydroblokada.pl/oferta/termowizja/). Ze względu na warunki, najlepiej przeprowadzać taką diagnostykę po poranku lub wieczorem, aby ograniczyć wdzieranie się do pomiaru promieni słonecznych. Trzeba też je robić przy stabilnych warunkach pogodowych.

Czy wiesz też, że…

Termowizja kojarzy się z nowoczesną technologią, a jednak jej historia rozpoczęła się już w roku 1800?! To nie żart. Za ojca termowizji można uznać brytyjsko-niemieckiego astronoma, Williama Herschela. Był też konstruktorem teleskopów, ale jednak, jak widać, przeszedł do historii nauki z innego powodu niż patrzenie w gwiazdy – promienie słoneczne mu w tym zresztą przeszkadzały i postanowił się tym zająć. Jeśli zainteresowała Cię historia tego odkrycia to zalecamy zgłębienie tego tematu, ale jeśli chcesz troszkę konkretów i odpowiedzi na pytanie „Kiedy zaleca się badania termowizją?” zostań z nami. Wyjaśnimy.

Kiedy wskazane są badania termowizyjne?

Obiecaliśmy konkrety, więc oto są. Zatem przy użyciu termowizji warto badać instalacje grzewcze, kotłownie czy węzły cieplne – wszystko, aby uchwycić niepotrzebne straty cieplne. A w czym jeszcze przydaje się termowizja?
– można odszukać nieszczelność czy inne wady w instalacjach wodnych (ściany, podłogi itd.)
– można ocenić jakość izolacji kominowej i zawilgocenie dachu
– można diagnozować systemy wentylacyjne, klimatyzacyjne
– sprawdzi się stan techniczny budynku (przed sprzedażą, przed kupnem, przed najmem)
– warto sprawdzać budynek termowizją, gdy czujemy, że płacimy za dużo za ogrzewanie
– Przydaje się jeszcze, gdy chcesz przeprowadzić weryfikację wykonanej izolacji

Odkryliśmy przed Tobą nieznane oblicze termowizji czy już świetnie była Ci znana? Wszak kiedyś kojarzyła się z filmem „Predator” lub innymi komandosami w dżungli rodem z filmów. W sumie wojsko bardzo mocno „dołożyło się” do rozwoju technologii termowizji, lecz koniec końców przydaje się nam, cywilom. Hydroblokada może obiecać Ci najwyższej jakości badanie termowizyjne i z pewnością dotrzymamy słowa. Nic nie ukrywamy, ale pytanie… co ukrywa Twój dom?

top
CzechGerman