Łzawią ci oczy? – to może być objaw alergii na pleśń!

łzy mogą pojawić się przez pleśń?

Różne alergeny mogą wywoływać reakcje alergiczne takie jak np. łzawienie oczu lub kichanie. Bardzo ważne jest aby znaleźć powód, który odpowiada za taki stan rzeczy. Wśród alergenów znajduje się również pleśń, która może bytować na ścianach, sufitach i w podłogach, a którą możemy lekceważyć jako potencjalne źródło alergii. Możemy pomyśleć, że kiedyś się ją usunie np. jak kupimy środek do pleśni, jak będziemy robić remont itp. Jednak pleśń jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia nie tylko z powodu alergii, ale również innych problemów ze zdrowiem jakie może powodować: np. zapalenie zatok, drętwienie kończyn i problemy z utrzymywaniem równowagi.

Objawy alergii na pleśń

Alergenem w przypadku alergii na pleśnie są zarodniki pleśni, które przeważnie bytują na zewnątrz, ale mogą dostawać się do środka pomieszczeń, szczególnie gdy w domu jest zbyt wysoki poziom wilgotności. Objawy alergii na pleśń to najczęściej zatkany nos, czerwone i łzawiące oczy, a także kichanie. Wtedy najlepiej zgłosić się do alergologa, aby wykluczył wszystkie inne alergeny, które mogą zagrażać zdrowiu alergika, czyli na przykład – roztocza, pyłki traw lub drzew oraz sierść. Jeśli lekarz odpowiednio określi co zagraża Twojemu zdrowiu, będzie można poczynić kroki, aby zniwelować objawy lub całkowicie się wyleczyć.

Jak sobie poradzić z problemem alergii?

1. Usuń przyczynę alergii

Na wczesnym etapie możesz spróbować usunąć pleśń środkami pleśniobójczymi dostępnymi w sklepach. Jeśli jednak problem jest na tyle poważny, że nie da się go usunąć samemu, skorzystaj z usług osuszania i ozonowania budynków, które oferujemy w Hydroblokadzie i uporaj się z problemem dzięki naszej profesjonalnej pomocy.

2. Zadbaj o czystość

Pilnuj czystości w domu i jeśli jest to możliwe postaraj się ograniczyć czynności, które powodują odkładanie się nadmiernej wilgoci. Możesz również wdrożyć codzienne, dobre nawyki i na przykład włączać wiatrak po skończonej kąpieli, albo gotować z włączonym okapem kuchennym. Dbaj również o miejsca, do których nie chodzisz tak często, czyli o piwnicę i strych. Pod Twoją nieobecność może pojawić się tam wilgoć, tym bardziej że te miejsca trudno przewietrzyć.

3. Utrzymuj prawidłowy poziom wilgotności

Staraj się zachować balans pomiędzy zbyt wilgotnym oraz zbyt suchym powietrzem. Suche powietrze także nie jest bezpieczne dla Twojego zdrowia, ze względu na możliwość powstania problemów z układem oddechowym, takich jak na przykład kaszel lub trudności z oddychaniem.

4. Zgłoś się do lekarza

Jeśli mimo usunięcia powstałej pleśni nadal odczuwasz objawy alergii, bądź pojawiły się u Ciebie inne problemy ze zdrowiem, zgłoś się koniecznie do lekarza, ponieważ nieleczone alergie mogą prowadzić do poważnych skutków.

5. Skontaktuj się z Hydroblokadą, aby profesjonalnie zajęli się usuwaniem pleśni. W kwestii łzawienia oczy, nie chodzi o płacz nad swoim losem, bo nawiedziła Cię pleśń… Nie, łzawienie, całkiem serio może być alarmem: UWAGA, pleśń w Twoim domu.

Co z tym zrobisz? Od Ciebie zależy zdrowie Twoje i domowników.

pokonaj pleśń, ratuj dom, ratuj zdrowie

top
CzechGerman