Iniekcja krystaliczna – jaka cena?

iniekcja krystaliczna

Iniekcja krystaliczna to jedna z najskuteczniejszych metod pozwalających osuszyć budynek niezależnie od stanu zawilgocenia i grubości murów. Ponadto, jej niski stopień ingerencji w strukturę budynku oraz szybkość wykonania sprawiają, że znajduje sobie coraz więcej chętnych. Dlatego dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena iniekcji krystalicznej i na co trzeba zwrócić uwagę szukając najkorzystniejszej oferty?

Cena iniekcji krystalicznej, a prace przygotowawcze

Iniekcja krystaliczna należy do jednej z mniej inwazyjnych metod osuszania budynków. Polega na stworzeniu siatki odwiertów w murze, a następnie na wpuszczeniu do nich mieszanki iniekcyjnej tworzącej barierę hydrofobową. W odróżnieniu od np. podcinania ścian, nie musimy wykorzystywać zaawansowanego technicznie sprzętu, tracić czasu na prace przygotowawcze, czy jak w przypadku położenia nowej izolacji, przekopywać połowy podwórka. Wszystko to przekłada się na dość niski koszt iniekcji krystalicznej już na samym starcie osuszania.

Iniekcja krystaliczna – cena za metr

Drugim ważnym elementem mającym bardzo duży wpływ na koszty iniekcji krystalicznej jest efekt, który chcemy osiągnąć. Iniekcja jest wykorzystywana najczęściej na dwa sposoby. Pierwszy z nich to stworzenie dla wody granicy, dzięki której nie będzie ona przesiąkać w górę budynku. Takie rozwiązanie najczęściej jest wykorzystywane w domach nieposiadających podpiwniczenia i wykonywane jest kilkanaście centymetrów powyżej powierzchni gruntu. W tym wypadku specjaliści dokonują jednego, dwóch rzędów odwiertów na określonej wysokości, do których wstrzyknięta zostaje mieszanka iniekcyjna.

Inaczej sprawa wygląda, gdy iniekcja krystaliczna jest wykorzystywana np. do osuszenia podciekającej piwnicy. W takiej sytuacji, cała zawilgocona ściana zostaje pokryta siatką odwiertów, do których zostaje wprowadzony specjalistyczny środek chemiczny.

Powoduje to, że cena za metr iniekcji krystalicznej będzie diametralnie się różnić. Dlatego przeglądając poszczególne oferty należy zwrócić na to szczególną uwagę i dopytać się, czego dotyczy cena za metr iniekcji krystalicznej.

Grubość murów, a cena iniekcji krystalicznej

Iniekcja krystaliczna cena za metr, to tylko jeden ze sposobów wyceny tej metody osuszania budynków. Duże znaczenie ma również taki wskaźnik jak grubość ścian. Metoda iniekcji krystalicznej polega na wstrzyknięciu do muru środka, który najprościej ujmując rozchodzi się w nim i zasklepia mikroszczeliny, przez które mogłaby przedostawać się woda. W takim wypadku naturalne jest, że im grubsza ściana, tym głębszy odwiert i tym większa ilość mieszanki iniekcyjnej. W tym miejscu należy pamiętać, że im więcej, tym lepiej. Oczywiście nie można popadać w przesadę, ale zbyt mała ilość środka w stosunku do grubości muru może spowodować, że pozostaną w nim miejsca „niezakonserwowane”, przez które dalej będzie transportowana woda. Na szczęście wybór ekspertów z dużym doświadczeniem, takich jak Hydroblokada to gwarancja doskonale wybranej dawki.

Iniekcja krystaliczna – cennik usług dodatkowych

Wybór ekspertów w dziedzinie osuszania budynków to również fachowe doradztwo. Istnieje bowiem wiele zmiennych, o których przeciętny użytkownik zawilgoconego budynku praktycznie nie ma pojęcia. Dla przykładu, na rozstaw i odległości pomiędzy odwiertami wpływ może mieć np. stopień zasolenia murów.

Ponadto, eksperci doradzą też, czy możemy zostawić stare tynki, czy też należy je skuć, a w ich miejsce położyć specjalne tynki renowacyjne. Zapewnią też ewentualne osuszanie iniekcyjne czy zabijające pleśnie i grzyby ozonowanie pomieszczeń.

 

 

 

top
CzechGerman