Czy warto kupować oczyszczacz powietrza?

Ozonowanie czy oczyszczacz? Co wybierzesz by dbać o zdrowie?

Urządzenia takie jak oczyszczacz powietrza możemy zakupić już od dawna. Stacjonarnie, przez Internet, tak jak chcemy, to żadna innowacja. Można go mieć w pracy, w domu i nie zajmuje dużo miejsca. Czym jednak są oczyszczacze powietrza? Czy potrafisz na to odpowiedzieć? A co jeśli go nie masz, czy są alternatywy? Razem zastanowimy się nad jego przydatnością.

Komu może przydać się oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza powstały z myślą o alergikach. Według wielu statystyk, na objawy uczuleniowe cierpi nawet 40% Polaków! To prawie połowa z nas! Urządzenia te służą do oczyszczania pomieszczeń za pomocą filtrów (np. HEPA czy węglowych) – usuwają alergeny i sprawiają, że jesteśmy zdrowsi i przyjemniej się nam oddycha. Do alerganów zalicza się na przykład pyłki, roztocza, kurz, sierść zwierząt itd. Czyli często to na co nie zwracamy uwagi, a jednak jest dla nas szkodliwe.

Chcesz mieć czyste powietrze? Oczyszczacz powietrza jest wyjściem, gdy liczy się dla Ciebie jakość powietrza.

Jak alergen szkodzi alergikowi?

Warto pamiętać, że długotrwała ekspozycja na różnorakie alergeny mogą wywoływać np. choroby układu oddechowego. Alergicy mogą także chorować na astmę, szczególnie wtedy, gdy przez dłuższy czas bagatelizujemy objawy alergii, potoczenie zwanego uczuleniem. Musimy również wiedzieć, że alergie można “nabywać” w trakcie życia. To, że dzisiaj jakiś czynnik nie wywołuje u nas uciążliwych objawów wcale nie oznacza, że nie będzie tak za jakiś czas. Wydaje się więc, że oczyszczacz to obowiązkowe wyposażenie w domu każdego alergika.

Opcją jest też oczyszczacz powietrza z nawilżaczem - pracujący w trybie nocnym i niski poziom hałasu ?

Oczyszczacze powietrza – co musisz o nich wiedzieć?

Musimy jednak wspomnieć o kilku ważnych aspektach tych urządzeń. Po pierwsze, każde z nich obsługuje określoną powierzchnię. Oznacza to, że aby oczyścić powietrze w całym domu czy mieszkaniu (lub biurze), konieczny byłby zakup produktu do każdego pokoju. Warto także pamiętać, że powierzchnia pomieszczenia nie jest dobrym wyznacznikiem wydajności. Jeden pokój może przecież znajdować się na poddaszu, a inny mieć 2,5 m wysokości. O wiele ważniejszym parametrem będzie więc ilość oczyszczonego powietrza na godzinę.
Po drugie, większość dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza wymaga regularnego dokupowania akcesoriów (np. filtry i odkamieniacze konieczne do utrzymania gwarancji). Urządzanie trzeba też serwisować, co wiąże się z kolejnymi, często dużymi wydatkami. Za największy minus oczyszczaczy uważa się jednak hałas. Praca oczyszczacza powietrza zazwyczaj wiąże się z ciągłym emitowaniem dźwięku, który po pewnym czasie może stać się zwyczajnie nieznośny i bardzo uciążliwy. Nie chcesz tego, nikt nie chce.

Nie mam oczyszczacza powietrza – czy są inne rozwiązania?

Nie chcesz oczyszczacza, bo szukasz skuteczniejszego rozwiązania? W tej sytuacji warto rozważyć ozonowanie domu, biura czy innego miejsca twojej pracy (np. salon kosmetyczny, gabinet stomatologiczny). Ozonowanie pozwala na skrupulatne oczyszczenie powietrza w każdym zakamarku pomieszczenia. Alergeny, bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy są zabijane w trakcie ozonowania, co z kolei oznacza, że dane wnętrze jest bezpieczny i zdrowie już po krótkim czasie od zakończenia tego procesu. Wystarczy jeszcze tylko przewietrzyć pomieszczenia, aby pozbyć się resztek ozonu i w końcu z satysfakcją oddychać pełną piersią. Co więcej, gaz ozonowy nie wywołuje reakcji alergicznych, zatem jest dla każdego. Spróbuj ozonowania od Hydroblokady! 

Ozonowanie usuwa pyły zawieszone i pozbywa się nieprzyjemnych zapachów

Jak widać, zamiast zakupu oczyszczacza powietrza warto więc rozważyć ozonowanie. Proces ten zawsze jest przeprowadzany w bezpieczny dla mieszkańców sposób, a metoda daje zdecydowanie lepsze efekty niż urządzenia do domowej filtracji. Masz pytania? Pytaj dbaj o zdrowie.

Tagi

top
CzechGerman